26.5.2026

KEVÄTTÄ rinnassa ja pihalla

Ai ihana toukokuu, joka kohta jo tosin loppuu! Toivottavasti olette kaikki nauttineet yhtä paljon kuin minäkin kaikesta ihanasta: linnunlauluista, pienistä hiirenkorvista jotka muuttuivat lehdiksi. Kukista, niiden nupuista, perhosista ja siitä ylenpalttisen heleästä vihreydestä, joka on vallannut joka paikan.

Liekö seurausta parantuneen ferritiiniarvon, mutta olen jaksanut mukavasti touhuilla pihalla, toki omat rajoitteet huomioiden, mutta lähes päivittäin jotakin. Moni kohta on kokenut muutoksia ja uudistuksia, joista myöhemmin lisää. Jopa yksi pitkäaikainen tympeyden kohde on otettu työn alle ja olen tosi iloinen. Mies auttaa minkä ehtii, mutta olen minä itsekin heilunut lapion varressa yllättävän paljon :)

Tämä tällä kertaa, alle laitan kuvia kevään kukkasista, voikaa hyvin ja nauttikaa ystävät💚💛💜









P.S. Daaliat kasvaa kovasti, paitsi se yksi, joka ei koskaan lähtenyt kasvuun. Täytyy viedä ulos karaistumaan ennen istutusta.


Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

Mukava kun kävit täällä:) Jätäthän viestiä käynnistäsi, arvostan sitä!
Nice have your here:) Leave comment, please!